Gram/saat, çok küçük kütlesel debi değerlerini (örneğin damla damla dozajlama veya sızıntı oranları) ifade etmek için kullanılan bir birimdir.
Endüstriyel proses ve laboratuvar dozaj sistemlerinde çok düşük akış hızlarının okunabilir sayılarla ifade edilmesi ihtiyacından türetilmiştir.
Ölçüm sistemi: Uluslararası Birim Sistemi (SI, alt birim). SI karşılığı: 1 g/h ≈ 0,000000278 kg/s.
Gram/saat temel bilgileri
- Birim adı
- Gram/saat
- Sembolü
- g/h
- Kategorisi
- Kütlesel Debi Dönüşümleri
- Ölçüm sistemi
- Uluslararası Birim Sistemi (SI, alt birim)
- SI karşılığı
- 1 g/h ≈ 0,000000278 kg/s
- Yaygın kullanım
- Hassas dozajlama sistemleri, sızıntı/buharlaşma oranı ölçümü
Gram/saat hangi sistemde kullanılır?
Uluslararası Birim Sistemi (SI, alt birim)
SI karşılığı: 1 g/h ≈ 0,000000278 kg/s
Gram/saat nerelerde kullanılır?
Hassas dozajlama sistemleri, sızıntı/buharlaşma oranı ölçümü
1 Gram/saat kaç eder? Dönüşüm tablosu
| Birim | 1 g/h = |
|---|---|
| Kilogram/saniye | 2,77778 × 10⁻⁷ kg/s |
| Kilogram/saat | 0,001 kg/h |
| Gram/saniye | 0,00027777778 g/s |
Gram/saat → Kilogram/saniye sık kullanılan değerler
| Gram/saat | Kilogram/saniye |
|---|---|
| 0,5 g/h | 1,38889 × 10⁻⁷ kg/s |
| 1 g/h | 2,77778 × 10⁻⁷ kg/s |
| 2 g/h | 5,55556 × 10⁻⁷ kg/s |
| 5 g/h | 0,0000013888889 kg/s |
| 10 g/h | 0,0000027777778 kg/s |
| 20 g/h | 0,0000055555556 kg/s |
| 50 g/h | 0,000013888889 kg/s |
| 100 g/h | 0,000027777778 kg/s |
| 1.000 g/h | 0,00027777778 kg/s |
Gram/saat dönüşüm araçları
Sık sorulan sorular
1 Gram/saat kaç Kilogram/saniye?
1 Gram/saat (g/h) = 2,77778 × 10⁻⁷ kg/s.
1 Gram/saat kaç Kilogram/saat?
1 Gram/saat (g/h) = 0,001 kg/h.
1 Gram/saat kaç Gram/saniye?
1 Gram/saat (g/h) = 0,00027777778 g/s.
Gram/saat sembolü nedir?
Gram/saat biriminin sembolü: g/h. Ölçüm sistemi: Uluslararası Birim Sistemi (SI, alt birim). SI karşılığı: 1 g/h ≈ 0,000000278 kg/s.
Gram/saat nerelerde kullanılır?
Hassas dozajlama sistemleri, sızıntı/buharlaşma oranı ölçümü.